Nowy rok – nowa Ty! Oto top 5 zabiegów upiększających


Korekcja ust, wypełnianie zmarszczek, a może zabieg na dłonie. Polacy coraz chętniej korzystają z oferty zabiegów kosmetycznych i upiększających. Oto te, które cieszą się największa popularnością.

Uroda nie ma płci ani wieku, a skutki upływającego czasu chcemy powstrzymać wszyscy – kobiety i mężczyźni. Dbamy o dietę, staramy się regularnie ruszać, trenujemy pod czujnym okiem trenerów osobistych. Uważniej dobieramy też naszą pielęgnację, często korzystając z porad specjalistów – kosmetologów.

Manicure i pedicure wciąż na topie

Dłonie to wizytówka człowieka, dlatego o ich wygląd i stan dbają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Decydujemy się na takie zabiegi upiększające jak maseczki, peelingi, złuszczające zabiegi z kwasami czy zabiegi parafinowe. Te regularnie wykonywane przez specjalistę pomogą nam utrzymać młody wygląd dłoni na długie lata. Pamiętajmy tylko, że na to, czy efekty zabiegu utrzymają się odpowiednio długo mamy wpływ także sami. Dlatego naszą codzienną rutyną powinno być stosowanie kremów z SPF także na dłonie, a także ich regularne nawilżanie.

Dobroczynne i bezpieczne peelingi

Zabiegi kosmetologiczne, o których warto pomyśleć, to na pewno zabiegi na twarz. Oczyszczenie skóry, poprawę kolorytu oraz jej struktury uzyskamy, wykonując regularny peeling. Jeśli zależy nam na rezultatach, powinniśmy się oddać w dobre ręce specjalisty, który odpowiednio przygotuje skórę pod zabieg, wykona go, a następnie zadba o jej nawilżenie. Samodzielnie wykonywane peelingi mechaniczne czy kwasowe mogą doprowadzić do powstania podrażnień, uszkodzenia skóry, a nawet pojawienia się rumienia.

Poprawiamy owal

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowa pielęgnacja opiera się na prawidłowym, dwuetapowym oczyszczeniu skóry, a następnie jej nawilżaniu. Tak przygotowana skóra na dłużej zachowuje blask i jędrność. O owal twarzy możemy też zadbać, odwiedzając kosmetologa. Efekty zabiegów będzie, po pierwsze szybciej widoczne, po drugie trwalsze. W ofercie salonów jest obecnie szereg zabiegów, od tych nieinwazyjnych, jak wcześniej wymienione maseczki, peelingi, po takie, dzięki którym możemy stymulować produkcję kolagenu w skórze. Najlepsze efekty otrzymamy np. stosując technologię fal ultradźwiękowych HIFU. W jego trakcie skóra jest stymulowana do regeneracji i wytwarzania kolagenu, a skóra staje się widocznie jędrniejsza, a owal twarzy poprawiony. Do popularnych zabiegów należą także te z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, którego drogocenne właściwości już dawno odkryli też producenci wielu kosmetyków.

Depilacja laserowa: https://izabelacytrowska.pl/zabiegi/zabieg-depilacji-laserowej/