Pożyczki online – czym są?


Czy wiesz, czym właściwie różni się klasyczna pożyczka bankowa udzielana przez tradycyjne banki od pożyczki online, załatwianej przez Internet? Czy potrafisz scharakteryzować te dwa typy finansowych produktów i wskazać na to, który z nich jest lepszy oraz uzasadnić to twierdzenie?

Pożyczka bankowa a pożyczka przez internet

Doradca kredytowy na pewno mógłby to zrobić, ale ty też musisz zainteresować się tematem, jeżeli chcesz zyskać na zaciągnięciu pożyczki. Na pierwszy rzut oka tradycyjne kredyty gotówkowe i kredyty online wyglądają dość podobnie, bo przecież oba są produktami, które pozwalają chętnym klientom na pożyczenie pieniędzy, a różnią się – jak mogłoby się wydawać – wyłącznie jakimiś detalami, czyli przede wszystkim sposobem realizacji transakcji. W przypadku załatwiania typowego kredytu gotówkowego trzeba udać się do stacjonarnej siedziby banku, w przypadku pożyczki online wszystko odbywa się przez Internet, przeważnie w zaciszu domowym kredytobiorcy. Mimo tego wszystkiego kredyt przez Internet jest czymś zupełnie innym od tradycyjnych i od dawna występujących na rynku pożyczek. Jak zatem można go scharakteryzować? Jakie są jego cechy szczególne, które odróżniają go od standardowych kredytów bankowych?

Podstawowe różnice

Pierwsza różnica polega na tym, że pożyczki przez Internet oferowane są przez inne instytucje. Raczej nie udzielają ich banki, choć z tym bywa różnie, dlatego najlepiej by było, gdyby to doradca kredytowy dostarczył ci informacji na ten temat. Oczywiście istnieje spore prawdopodobieństwo, że z czasem zacznie się to zmieniać, bo gdy inne banki dostrzegą wreszcie ogromny potencjał kredytów online i zobaczą, jak wiele da się na nich zarobić, na pewno w końcu umieszczą je na stałe w swoich ofertach, aby dogodzić konkurencję albo nawet ją wyprzedzić. Na ten moment kredytów online udzielają jednak głównie instytucje pozabankowe. Pożyczki przez Internet są wydawane na niewielkie kwoty, a załatwia się je ekspresowo, bo nieraz wystarcza do tego wyłącznie dowód osobisty, gdyż inne dodatkowe oświadczenia nie są potrzebne. Często nowym klientom przysługuje możliwość skorzystania z zerowego oprocentowania kredytu. Dzięki temu staje się on wręcz darmowy.

Więcej informacji o kredytach i pożyczkach znajdziesz na stronie: https://your-choice.com.pl/